Polední menu a speciální akce

Stálý jídelní a nápojový lístek

Otevírací doba

PO:     Zavřeno

ÚT– ČT: 11–22 hod

PÁ – SO: 11 – 23 hod

NE:         11 –20 hod

Dárkové poukazy

poukaz

o poukazech zde

Hotovost, stravenky nebo karta?

Příjmáme tyto platební karty

karty

a tyto stravenky

stravenky

Za polední menu od úterý do pátku od 11:00 do 14:00 hod můžete zaplatit stravenkami

stravenky

Restaurace Katovna

Restaurace Katovna je umístěna v historickém centru města na malém vršku, což nabízí hezký výhled do okolí. Toto místo obklopuje zeleň, za kterou vykukují hradební věže a pohled z venkovního posezení je rámován menší strouhou, která obtéká celý vršek. Prostředí je téměř utopené v klidu a zeleni.

Název restaurace napovídá, že historie se váže k tomuto malému návrší spojením na obydlí místního kata. Ze zápisů ve Smolné knize z let 1559-1617: „Na ostrohu, pod nímž se z tzv. hrdla rozdvojovaly hradební příkopy - „malá a velká vala", se vypínala velká kulatá věž zvaná Hořice. Protože v jejím sousedství stávala katovna (dnes domek č.p. 264 podél cesty), byla věž využívána jako těžký žalář a mučírna - odbývalo se zde útrpné tázání. “

Design interiéru je pečlivě volen ve snaze vytvořit příjemné estetické prostředí, které bude působit útulným a přitom moderním dojmem. V interiérových prvcích se snoubí drobné detaily moderního designu zastřešené a uzemněné tradičním dřevem, které je ve stropních trámech. Celkovým dojmem je tak pocit domáckého prostředí, které je však překvapivě provedeno v dokonalém moderním designu. Přirozenou harmonii podtrhuje použití ryzích materiálů – dřevo, nerez, kůže, pískovcová dlažba. Soulad barev a kompozic v kombinaci s příjemnou hudbou a obsluhou vytváří tu správnou atmosféru restaurace.

Při večerním posezení jistě zaujme i originálně řešené osvětlení, světla umístěná v pískovcovém chodníku v prostoru zahrádky či červený svítící hranol v prostoru atria. Díky množství proskleného prostoru se světla zajímavě opticky lámou a vytváří fantaskní obrazce.

Originalita restaurace vychází i ze skutečnosti, že zde naleznete designové prolnutí několika stylů – tedy záleží na vaší momentální náladě, rozpoložení či osobnostním založení, která část Vás zaujme. Můžete si vybrat posezení v proskleném atriu u skleněných stolů, kde hlavní dojmem je vzdušnost, přesnost, moderna. Další částí restaurace je vnitřní prostor, kterému dominuje bar. Pro ty, kdo uvítají dokonalé separé, je zde malá místnůstka se dvěma stolky. Poslední vnitřní prostor je místnost laděná ve světlých barvách s klenutými stropy.

Kde nás najdete?

Restaurace Katovna
U Katovny 264
288 02 Nymburk

Tel.: 325 511 333

Mapa
GPS: 50.188014,15.046095

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

U nás zaparkujete

Přímo u restaurace máme pro Vás vyhrazena parkovací místa

Máme pro Vás připraveno

WiFi

  • v prostorách restaurace jste vždy online

Dětský koutek

  • pro nejmenší je zde připravený dětský koutek

Dárkové poukazy

  • dárkové poukazy v hodnotě 200, 500 nebo 1000 Kč

Sledujte nás na Facebooku a Lunchtime

fb footer lunchtime

Naši partneři